31 Niedziela Zwykła – 5 XI 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.20 na różaniec za zmarłych.

2. W środę 8 listopada wspominamy św. Elżbietę od Trójcy Świętej, karmelitankę bosą z Francji, która poprzez drogę swego życia jasno ukazuje wspólnocie wierzących prawdę, że „Trójca Święta zamieszkuje duszę ludzką”.

3. We czwartek 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

4. W sobotę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta z kazaniem będzie o godzinie 10:00.

5. W dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.

6. Przy furcie klasztornej można składać wypominki za zmarłych. W intencji polecanych zmarłych, przez cały listopad, są sprawowane Msze święte o godz. 6.30, a także odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion w niedziele i w tygodniu o godz. 16.20. Kartki odczytywane są także w niedzielę przed każdą Eucharystią.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

8. Koronka do Bożego miłosierdzia w każda niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jana od Krzyża przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

9. Księgarnia Karmelitana z powodu inwentaryzacji będzie nieczynna do 11 listopada. Prasa katolicka, przewodniki i szkaplerze można nabyć przy furcie klasztornej.

10. Duszpasterstwo Powołań organizuje dzisiaj kiermasz lektury duchowej i przedmiotów religijnych. Na stoisku przed furtą można nabyć za dobrowolną ofiarą książki z zakresu życia duchowego i literatury polskiej, nowe i używane. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych. Serdecznie zapraszamy do wsparcia dzieła.

11. W przyszłym roku przypada 30 lecie koronacji obrazu MB Szkaplerznej w Czernej koronami papieskimi. W związku z jubileuszem, po ustaleniach z księdzem proboszczem chcemy zaproponować całej parafii peregrynację kopii cudownego obrazu MB Szkaplerznej po rodzinach. Peregrynacja rozpoczęłaby się 3 grudnia w I Niedzielę Adwentu. Równolegle 3 kopie obrazu peregrynowałyby po 3 miejscowościach parafii. Zachęcamy każdą rodzinę do przyjęcia obrazu na jeden dzień i modlitwy o Boże błogosławieństwo i opiekę Naszej Pani Czerneńskiej nad rodziną.