4 Niedziela Wielkanocna – 22 IV 2018

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na każdym z nas.

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Msze św. jak w dni powszednie. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00.

3. We środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

4. Najbliższa niedziela 29 IV to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży

5. W tym roku przypada jubileusz 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, modlimy się 9 miesięczną nowenną dziękczynną za odzyskaną wolność. W każdą 4-tą sobotę miesiąca czyli za tydzień, pół godziny przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na różaniec, a po nim na Eucharystię za Ojczyznę.

6. Wszystkie chętne dzieci i młodzież, które grają lub śpiewają lub chciałyby się nauczyć śpiewać i grać na chwałę Bogu serdecznie zapraszamy do tworzenia scholi przy naszym klasztorze. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy piątek 27 IV o godz. 17.00 w sali św. Rodziny.

7. W najbliższą sobotę 28 IV w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Uroczystościom będzie przewodniczył kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jest możliwość wzięcia udziału w uroczystości. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00, a także na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kaplicy w każdą niedziele o godz. 15.00.

10. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

11. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.