5 Niedziela Wielkanocna – 29 IV 2018

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Dzisiaj z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. We wtorek, 1 maja wspominamy świętego Józefa, Oblubieńca Maryi Panny. Dzień ten jest świętem ludzi pracy.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

6. We wtorek rozpoczyna się maj miesiąc poświęcony Maryi, Matce Bożej. Zatroszczmy się o udekorowanie maryjnych wizerunków w domach oraz przydrożnych krzyży i kapliczek. Rozpoczęcie nabożeństw majowych procesją z Najświętszym Sakramentem nastąpi w poniedziałek, 30 kwietnia, po Mszy świętej o godz. 18.00.

7. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci.

8. We czwartek, 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Porządek Mszy świętych w sanktuarium będzie niedzielny. Pamiętajmy w tym dniu o dziękczynieniu za Jej „przedziwną pomoc i obronę”, której niejednokrotnie doświadczaliśmy w historii narodu.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkową rozpoczniemy o godz. 17.00.

10. W sobotę, po Mszy św. o godz. 6.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Głosu Karmelu.

13. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

14. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00, a także na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kaplicy w każdą niedziele o godz. 15.00.

15. Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejne spotkanie scholi. Odbędzie się ono w najbliższy piątek 5 V o godz. 16.00 w sali św. Rodziny. Zapraszamy także na spotkanie wszystkie dzieci i młodzież, które jeszcze się nie zapisały.

16. W niedzielę za tydzień 6 V druhowie z OSP Czerna będą zbierać datki na doposażenie jednostki w sprzęt ratowniczy.