4 Niedziela Wielkanocna – 3 V 2020

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.

3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy, chociaż w ograniczonym stopniu ze względu na epidemię, do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

4. We środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

5. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

6. Na codzienny apel maryjny o godz. 20.00 w okresie letnim, zapraszamy dopiero po ustaniu epidemii.

7. W kościołach może przebywać zgodnie z rozporządzeniem rządowym jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, czyli w naszej świątyni 15 osób rozrzuconych po całej przestrzeni. Dalsze 5 osób w kaplicy św. Rafała, 2 w kaplicy św. Jana i kilka na korytarzu. Na zewnątrz może przebywać więcej osób pamiętając, że należy zachować dystansu 2 metrów. Kapłan przyjdzie tam z komunią, nie potrzeba tłoczyć się wewnątrz. Oczywiście tak w kościele jak i poza nim w wszyscy muszą posiadać maseczki zakrywające usta i nos.

8. W naszej restauracji można zamawiać tak w dni powszednie jak i w niedziele i święta obiady na wynos, również telefonicznie dzwoniąc pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach 12.00 – 16.00. W bufecie restauracyjnym z kolei można kupić kawę, herbatę, napoje, słodycze i lody, ale spożywać je można poza restauracją na zewnątrz budynku.