3 Niedziela Wielkanocna – 26 IV 2020

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

3. We czwartek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. To także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

4. W piątek rozpoczyna się miesiąc poświęcony Maryi. To będzie szczególny maj, naznaczony epidemią koronawirusa. Mimo wszystko przez cały miesiąc zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W kościele może być na nabożeństwie zgodnie z metrażem świątyni 15 osób. Pozostałe w kaplicy św. Rafała, na korytarzu i zewnątrz.

5. W piątek przypada również wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.

6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku 3 maja przypada 4 Niedziela Wielkanocna, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane tak jak w sobotę. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

7. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

8. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. W niedzielę tę będziemy obchodzić kolejny Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby Bogu w Kościele.

9. Na codzienny apel maryjny o godz. 20.00 w okresie letnim, zapraszamy dopiero po ustaniu epidemii.

10. W kościołach może przebywać zgodnie z rozporządzeniem rządowym jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, czyli w naszej świątyni 15 osób rozrzuconych po całej przestrzeni. Dalsze 5 osób w kaplicy św. Rafała, 2 w kaplicy św. Jana i kilka na korytarzu. Na zewnątrz może przebywać 50 osób pamiętając, że należy zachować dystansu 2 metrów. Kapłan przyjdzie tam z komunią, nie potrzeba tłoczyć się wewnątrz. Oczywiście tak w kościele jak i poza nim w wszyscy muszą posiadać maseczki zakrywające usta i nos.

11. Od jutra będzie można zamawiać w naszej restauracji obiady na wynos, także telefonicznie dzwoniąc pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach 12.00 – 16.00.