4 Niedziela Zwykła – 28 I 2018

1. Dzisiaj na każdej Mszy św. słowo Boże głosi o. Rafał Myszkowski – przeor klasztoru karmelitów bosych na Ukrainie. O. Rafał opowie nam o sytuacji za naszą wschodnia granicą i będzie prosił o wsparcie dzieł karmelitańskich w Berdyczowie.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Obecnie na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

3. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

4. W piątek będziemy 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które przenosi nas ponownie w klimat Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu w godzinach 6.30, 7.15, 10.00, 17.00. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Są one do nabycia w naszej księgarni.

5. Święto Ofiarowania Pańskiego to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

6. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

7. 3 lutego, w I-szą sobotę miesiąca, zapraszamy do naszego sanktuarium na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wyrządzone zniewagi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy się apelem maryjnym około godziny 21.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca 3 lutego po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

9. Dzisiaj jak i w każdą ostatnia niedziele każdego miesiąca pragniemy wznowić spotkania modlitewne Bractwa Dzieciątka Jezus. Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na specjalne Nabożeństwo o godzinie 16.30 i Mszę Św. wieczorną z homilią do dzieci i rodziców o godzinie 17.00. Jest to początek cyklicznych, comiesięcznych nabożeństw dla dzieci i rodziców oraz modlitw o dar rodzicielstwa dla małżeństw. Cudowne Praskie Dzieciątko Jezus, wciąż pragnie hojnie udzielać swych łask. W miarę możliwości i zainteresowania rodziców istnieje możliwość spotkań formacyjnych na wzór Oazy Rodzin.

10. W tym tygodniu patronuje nam: 3 II – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii, męczennik IV wieku