5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 III 2018

1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszym sanktuarium wielkopostne rekolekcje. Ich program jest umieszczony na naszej stronie internetowej i wywieszony w gablocie.

2. W dzisiejszą piątą niedzielę naszego wielkopostnego przygotowania, zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny.

3. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia w kaplicy św. Jana od Krzyża. O godz. 15.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej o godz. 16.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane dzisiaj i w przyszłą niedzielę ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej.

5. Jutro w poniedziałek 19 III przypada Uroczystość św. Józefa patrona Kościoła powszechnego. Uroczysta Msza św. z kazaniem – wyjątkowo z uwagi na rekolekcje- o godz. 18.00.

6. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy świętej poświęcamy palmy. Przed liturgią o godzinie 11.00 dokonamy poświęcenia palm przed ołtarzem polowym. Po tej Mszy św. zapraszamy dzieci do konkursu z nagrodami na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.

7. Rada Rodziców przy Szkole podstawowej w Czernej zaprasza dzisiaj i za tydzień w Niedzielę Palmową na kiermasz wielkanocny. Dochód z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczony na ciężko chorego Kacperka z Miękini, a za tydzień na potrzeby uczniów

8. We wtorek 27 marca, od godz. 9.00 udamy się z posługą do chorych i starszych z Czernej. Nazwiska i adresy chętnych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.

9. W tym roku przypada jubileusz 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, modlimy się 9-cio miesięczną nowenną dziękczynną za odzyskaną wolność. W każdą 4-tą sobotę miesiąca czyli za tydzień, pół godziny przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na różaniec, a po nim na Eucharystię za Ojczyznę.

10. W Niedzielę Palmową zapraszamy na Misterium Pasyjne, które przedstawią mieszkańcy Czernej. Spektakl odbędzie się o godz. 14.00 i o godz. 18.00

11. Zapraszamy do naszego sanktuarium na Warsztaty Rozwoju Duchowego, które odbędą się w dniu 24 III 2018 r. Szczegóły na plakacie i naszej stronie internetowej.

12. Zapraszamy na nocne Ekstremalne Drogi Krzyżowe, które przybędą do naszego Sanktuarium w sobotę 24 III. Miejsce ich rozpoczęcia, szczegóły i regulamin uczestnictwa na naszej stronie internetowej.