6 Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa – 25 III 2018

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci do konkursu z nagrodami na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.

2. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

3. Rada Rodziców przy Szkole podstawowej w Czernej zaprasza dzisiaj na kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

4. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.30 na Drogę Krzyżową, a o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, złożone podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w ubiegłym tygodniu. Ofiary będą zbierane jeszcze dzisiaj podczas nabożeństwa.

5. Zapraszamy dzisiaj na Misterium Pasyjne, które przedstawią rodzice dzieci szkolnych z Czernej. Spektakl odbędzie się o godz. 14.00 i o godz. 18.00

6. We wtorek 26 marca od godz. 9.00 udamy się z posługą do chorych i starszych z Czernej. Nazwiska i adresy chętnych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.

76. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim tygodniu jest sprawowany od poniedziałku do środy od godz. 6.30 do 17.30. Z przerwą 12.00-15.00. W czasie Triduum Paschalnego spowiedź od godz. 6.30 do 17.30 bez przerwy. Podczas ceremonii spowiedzi nie będzie.

8. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Porządek liturgii tych dni jest następujący:

  • Wielki Czwartek: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, rozpocznie się o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” będzie trwała do godziny 22.00.
  • W Wielki Piątek – będziemy przeżywać misterium męki i śmierci Pana. Zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Zapraszamy o godzinie 7.00 rano na modlitwy Ciemnej Jutrzni; w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 – odprawimy Drogę Krzyżową na wzgórzu. Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej rozpocznie się w kościele o godz. 18.00. Adoracja Jezusa w grobie będzie trwała całą noc. Także w ten dzień rozpoczyna się 9–cio dniowa nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  • Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim. To dzień ciszy i zadumy nad śmiercią Chrystusa. Ciemną Jutrznię rozpoczniemy o godzinie 7.00 rano. Błogosławieństwo pokarmów będzie odbywało się od 9.00 do 16.00. Tradycyjnie zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Wieczorną WIGILIĘ PASCHALNĄ rozpoczniemy w sobotę o godz. 19.00. Niech nikogo nie zabraknie na tej najważniejszej i najbogatszej w ciągu roku liturgii Kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece, aby czynnie uczestniczyć w liturgii światła i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
  • Procesja rezurekcyjna będzie odprawiona w Niedzielę Wielkanocną, o godz. 6.00 rano. Zapraszamy do udziału: dzieci sypiące kwiaty, ministrantów, osoby do feretronów i baldachimu, straż pożarną z orkiestrą oraz wszystkie wspólnoty i wiernych. Po procesji rezurekcyjnej będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Przyjaciół i Dobroczyńców naszego klasztoru i Sanktuarium. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00.

 Wszystkich zachęcamy do udziału w tych najważniejszych w całym roku liturgicznym ceremonii i życzymy owoców duchowych przeżyć liturgii Wielkiego Tygodnia.