5 Niedziela Zwykła – 10 II 2019 r.

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Jutro w poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie przybycia tym osobom do świątyni. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

3. We środę zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Patrona, które przedstawiamy w czasie nowenny.

4. Dnia 14 lutego wielu z nas będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

5. Także 14 lutego obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego. W 1980 r. św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy. Jest to Dzień modlitwy za Narody Słowiańskie.

6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30. O godz. 15.00 odmawiamy tam Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Przedszkole i żłobek „Jeżykowo” w Czatkowicach ogłasza nabór dzieci. Tel kontaktowy 693 – 105 – 726.