6 Niedziela Zwykła – 17 II 2019

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz.

2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Oblubieńca NMP, które przedstawiamy w czasie nowenny. Po Mszy św. zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

3. W piątek, 22 lutego przypada święto katedry świętego Piotra. Kościół obchodzi je już od IV wieku, przypominając w ten sposób rolę Stolicy Piotrowej dla zachowania jedności Kościoła.

4. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

5. O godz. 15.00 w każdą niedziele odmawiamy w kaplicy adoracji, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w księgarni Karmelitana.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na nowy rok szkolny 2019/20. Formularze można pobrać ze strony internetowej szkoły oraz w sekretariacie. Dyrektor i Grono Pedagogiczne zapraszają również dzieci w wieku lat 3-7 wraz z rodzicami na Dzień Otwartych Drzwi szkoły, który odbędzie się 6 marca 2019 o godz. 17.00.

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Czernej serdecznie zaprasza chłopców i dziewczęta w wieku od 12 lat na spotkanie, celem którego będzie przedstawienie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej oraz możliwości wstąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę tj.23 luty o godzinie 10.00 w Świetlicy Ochotniczej Straży pożarnej w Czernej. Serdecznie zapraszamy!

9. Z radością informujemy, że w sobotę 2 marca w naszym klasztornym kościele w Czernej na Mszy św. o godz. 11.00 brat Piotr Zerzucha przyjmie z rąk księdza biskupa Damiana Muskusa święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji naszego współbrata.