6 Niedziela Wielkanocna – 6 V 2018

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w naszym sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. Dzisiaj w Parafii św. Marcina w Krzeszowicach godz. 16.00 rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych.

4. Także dzisiaj z okazji święta św. Floriana – patrona strażaków, członkowie OSP Czerna zbierają przed kościołem datki na zakup sprzętu przeciwpożarowego.

5. Od poniedziałku do środy będziemy będziemy przeżywać doroczne Dni modlitw o urodzaje i modlitwy za kraje głodujące. Zachęcamy do tej modlitwy ponieważ klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie jest ciągle bardzo dużo.

6. We wtorek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msza święta z kazaniem o godzinie 18.00. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę odbędzie się w niedzielę, 13 maja o godz. 9.00.

7. W piątek 11 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele darów Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych.

8. W przyszłą niedzielę, 13 maja, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Również w niedzielę za tydzień 13 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy III z Czernej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o takie zaplanowanie sobie uczestnictwa we Mszy świętej, aby w Eucharystii o godz. 11.00 mogły wziąć udział rodziny dzieci i zaproszeni goście. Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę 12 maja o godz. 16.30.

10 Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

11. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzinami na pielgrzymkę do Wadowic – 16 maja. W programie pielgrzymki: nasz klasztor “Na Górce”, cela św.Rafała, Bazylika Ofiarowania NMP oraz Muzeum Domu Rodzinnego Świętego Jan Pawła II. Wyjazd spod remizy w Czernej w środę 16 maja o 7.00. Zgłoszenia na furcie. Cena 40 złotych.

13. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 19 maja, w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz 21.00, a zakończy ok. godz. 2.00. Eucharystia będzie sprawowana o północy. Będzie także adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa o nowe wylanie Ducha Świętego, świadectwa. Dokładniejsze informacje na plakacie.