8 Niedziela Zwykła – 3 III 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nabożeństwo nieszporów.

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym sanktuarium jak w dni powszednie z dodatkową Mszą św. o godz. 10.00.

4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. roku życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

5. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedzielę o godz. 16.00.

– Droga krzyżowa – w piątki o godz. 16.30 oraz w niedziele o 15.30.

6. W piątek 8 III obchodzimy Dzień kobiet. Wszystkim paniom życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa i opieki najwspanialszej kobiety – Matki Najświętszej.

7. Zapraszamy również na rekolekcje wielkopostne, które w naszym sanktuarium będą miały miejsce w dniach od 17 – 19 marca. Głosił je będzie o. Rafał Myszkowski przeor naszego klasztoru w Berdyczowie na Ukrainie.

8. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Oblubieńca NMP, które przedstawiamy w czasie nowenny.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

10. Jutro wspominamy św. Kazimierza Królewicza, który jest patronem naszego ekonoma o. Kazimierza Franczaka.

11. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na nowy rok szkolny 2019/20. Formularze można pobrać ze strony internetowej szkoły oraz w sekretariacie. Dyrektor i Grono Pedagogiczne zapraszają również dzieci w wieku lat 3-7 wraz z rodzicami na Dzień Otwartych Drzwi szkoły, który odbędzie się 6 marca 2019 o godz. 17.00.