7 Niedziela Zwykła – 24 II 2019

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę św. z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Oblubieńca NMP, które przedstawiamy w czasie nowenny.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. W I piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca pana Jezusa i składka nasze misje karmelitańskie w Rwandzie i Burundi.

3. Pierwsza sobota miesiąca to dzień kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Zapraszamy w tym dniu na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 17.00. Zakończy się Apelem maryjnym o godz. 19.30. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca marca, po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.

5. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. mjr Józefa Ryłko w Czernej ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na nowy rok szkolny 2019/20. Formularze można pobrać ze strony internetowej szkoły oraz w sekretariacie. Dyrektor i Grono Pedagogiczne zapraszają również dzieci w wieku lat 3-7 wraz z rodzicami na Dzień Otwartych Drzwi szkoły, który odbędzie się 6 marca 2019 o godz. 17.00.

7. Z radością informujemy, że w najbliższą sobotę 2 marca w naszym klasztornym kościele w Czernej na Mszy św. o godz. 11.00 brat Piotr Zerzucha przyjmie z rąk księdza biskupa Damiana Muskusa święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w intencji naszego współbrata.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w księgarni Karmelitana.