9 Niedziela Zwykła – 3 VI 2018

1. Zapraszamy przez cały miesiąc czerwiec na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. Wieczornej.

2. W czwartek, 7 czerwca, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w procesji i Mszy świętej. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci które przyjęły Pierwszą Komunię, panów do baldachimu, panie do feretronów, rodziców oraz wszystkich wiernych.

3. W piątek, 8 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00.

4. W sobotę będziemy czcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

5. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00. O godz. 15.00 odmawiamy w kaplicy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

7. Wspólnota osób niepełnosprawnych „Obuzki” przy kościele św. Marcina w Krzeszowicach będzie zbierać za tydzień przy naszym sanktuarium fundusze dla swoich podopiecznych. Wspólnota zaprasza chętnych do pomocy i osoby potrzebujące pomocy na spotkania w salce parafialnej w każda sobotę o godz. 15.00.

8. W najbliższa sobotę 9 VI zaplanowano imprezę plenerową – Dni Czernej. Spotkanie odbędzie się odbywać przy remizie OSP Czerna. Rozpocznie się ona od turnieju sołectw o godz. 10.00. Następnie o godz. 15.00 będzie miał miejsce Bieg Niepodległości na dystansie 1918 metrów spod klasztoru do remizy. Tam zostaną wręczone nagrody uczestnikom i nastąpi dalszy ciąg imprezy. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: koncerty, przedstawienia, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

9. Fundacja GEOTYDA we współpracy z naszym klasztorem zaprasza na ekstremalną imprezę pieszą –  „Klasztor w Zawoi – Klasztor w Czernej w 24 godziny”. Regulamin imprezy podany jest na stronie: geotyda.org/regulamin.pdf. Zapisy na stronie: karmel@geotyda.org.

10. Organizujemy 2 – dniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Wambierzycach. W programie – Góra św. Anny, kaplica Czaszek w Czermnej, Wambierzyce, Skalne Miasto w Czechach, sanktuarium w Bardzie Śląskim. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 23/24 czerwiec (sobota, niedziela). Koszt pielgrzymki z przejazdem, noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem – 200 zł. Zgłoszenia na furcie. Serdecznie zapraszamy.