Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 V 2018

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tę tajemnicę możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o Sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego.

2. Dzisiaj odbywa się w naszym sanktuarium koncert pieśni maryjnych i patriotycznych w wykonaniu chórów z powiatu chrzanowskiego, olkuskiego i krakowskiego. W uroczystości weźmie udział 10 chórów i orkiestra dęta. Początek Mszą św. polową o godz. 13.10.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30, a w dni powszednie o 17.30 na nabożeństwa majowe.

4. W czwartek, 31 maja obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Msza św. z godz. 13.00 z racji procesji rozpocznie się pół godziny później, czyli o 13.30. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy będzie odprawiona o godz. 11.00. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Prosimy mieszkańców Czernej o pomoc w przygotowaniu procesji i ołtarzy. Prosimy o czynny udział w procesji: dzieci, służbę liturgiczną, wspólnoty, osoby noszące feretrony i baldachim oraz orkiestrę.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Składa w czasie Mszy św. wieczornej na misje karmelitańskie. W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

6. Róże Różańcowe zapraszają na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 2 VI. Zgłoszenia u p. Józefa Godynia.

7. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla rodzin z problem uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

8. Organizujemy 2 – dniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Wambierzycach. W programie – Góra św. Anny, kaplica Czaszek w Czermnej, Wambierzyce, Skalne Miasto w Czechach, sanktuarium w Bardzie Śląskim. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 23/24 czerwiec (sobota, niedziela). Koszt pielgrzymki z przejazdem, noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem – 200 zł. Zgłoszenia na furcie. Serdecznie zapraszamy.

9. Duszpasterstwo Powołań organizuje dzisiaj kiermasz lektury duchowej i przedmiotów religijnych. Na stoisku przed furtą można nabyć za dobrowolną ofiarą ciekawe książki z zakresu życia duchowego i literatury polskiej, nowe i używane. Zebrane fundusz będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędą się pod koniec lipca przy naszym klasztorze. Serdecznie zapraszamy do wsparcia dzieła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* 29 V – św. Urszula Ledóchowska, polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr Urszulanek.

* 1 VI – św. Justyn, rzymski filozof i obrońca wiary, męczennik.