I Niedziela Adwentu – 3 XII 2023

MAryja
  1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela Adwentu, czyli czas radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania.
  2. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na Roraty, które w tym roku będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.30. Prosimy aby dzieci na roraty przynosiły lampiony.
  3. Apel Maryjny w miesiącu grudniu po wieczornej Mszy świętej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej.
  5. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane o godz. 6.30, 7.15, 11.00 i 18.00.  W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 przeżywamy tzw. Godzinę Łaski, a więc godzinę, w której przez ręce Maryi, możemy wyprosić wiele łask dla duszy i dla ciała, dla nas samych i dla naszych bliskich. Zapraszamy na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Informujemy, że ze względu na to, że w tym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w piątek – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W księgarni, a także przy furcie klasztornej,, są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne.
  7. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w środę – wspomnienie św. Mikołaja; w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego; a w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  8. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia. Wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.