I Niedziela Wielkiego Postu – 26 II 2023

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Trwa wielka nowenna przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
  1. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 4 marca, na czuwanie maryjne, poświęcone osobie Maryi w duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus (w związku z jubileuszem 150-lecia jej urodzin). W programie Msza św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz apel maryjny o godz. 21.
  1. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30. W piątki zapraszamy szczególnie dzieci.

  1. Zachęcamy Was także do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
  1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się kwesta na kontynuowanie leczenia dla Zosi Mędrala, wnuczki pana Andrzeja, przyjaciela naszego klasztoru i sanktuarium. Szacowany koszt leczenia to 3 mln zł.
  2. Zapraszamy już teraz na rekolekcje wielkopostne, które w naszym sanktuarium będą miały miejsce w dniach od 17 do 20 marca. Głosił je będzie o. Paweł Baraniecki.
  1. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Kopalni Wapienia „Czatkowice” zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w poniedziałek, 27 lutego w godzinach od 9 do 12 na sali widowiskowej na terenie kopalni. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji
  2. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w sobotę, 4 marca – święto św. Kazimierza królewicza.