VII Niedziela Zwykła – 19 II 2023

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na godz. 16 na nabożeństwo szkaplerzne.
  3. Trwa wielka nowenna przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Msze święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym sanktuarium o godzinach: 6.30, 7.15, 10 i 18. Po Mszy świętej o godzinie 18 będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14-ty rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane osoby, które ukończyły 18-ty rok życia, aż do rozpoczęcia 60-ego roku życia.
  1. Ofiary zebrane w Środę Popielcową zostaną przekazane w związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii na rzecz rodzin w Syrii, które wspieramy już od 3 lat w ramach akcji Caritas Rodzina Rodzinie (od zeszłego roku nasz klasztor posiada tytuł Przyjaciela Rodzin na Bliskim Wschodzie).
  1. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

  1. Zachęcamy Was także do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
  1. W najbliższą niedzielę odbędzie się kwesta na kontynuowanie leczenia dla Zosi Mędrala, wnuczki pana Andrzeja, przyjaciela naszego klasztoru i sanktuarium. Szacowany koszt leczenia to 3 mln zł.
  1. Zapraszamy już teraz na rekolekcje wielkopostne, które w naszym sanktuarium będą miały miejsce w dniach od 17 do 20 marca. Głosił je będzie o. Paweł Baraniecki.