I Niedziela Wielkiego Postu – 6 III 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Właściwemu jego przeżyciu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

 1. Zachęcamy Was do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia (z wyjątkiem piątku i niedzieli) o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą.
 1. W dzisiejszą niedzielę – pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, odbywa się zbiórka pieniędzy na pomoc naszym współbraciom i współsiostrom na Ukrainie oraz parafiom karmelitańskim w Kijowie i Berdyczowie oraz zbiórka leków dla szpitali w tych miastach. Prosimy Was także o przynoszenie żywności, środków czystości oraz wody dla naszych parafian z Berdyczowa (w liczbie 30), którzy już przyjechali do naszego klasztoru.
 1. Natomiast pieniądze, które ofiarujecie w kruchcie na ubogich przekazaliśmy w styczniu na pomoc ubogim w Syrii (kwotę 6.500 zł w ramach akcji Caritas rodzina-rodzinie, jest to kolejna transza przeznaczona na ten cel). W związku z tym naszemu klasztorowi został nadany przez Caritas tytuł Przyjaciela Rodzin na Bliskim Wschodzie. Obecnie zebrane pieniądze będziemy przekazywać na wsparcie naszych parafii karmelitańskich na Ukrainie.
 1. Trwa wielka nowenna przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywać prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. W najbliższą sobotę, 12 marca, będziemy obchodzić 400-lecie kanonizacji św. Teresy od Jezusa. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18 z okolicznościowym kazaniem.
 1. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
 1. W związku ze zniesieniem, od 1 marca, większości obostrzeń covidowych, jeszcze tylko dzisiaj , będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
 1. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które w tym roku będą przeprowadzone w formie triduum przed uroczystością św. Józefa, podczas Mszy świętych o godz. 18, w dniach od 16 do 18 marca. Triduum to poprowadzi o. Melchior Wróbel.
 1. W najbliższy wtorek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu (ale nie tylko) o wszystkich babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość i wdzięczność oraz pamiętajmy o nich w modlitwie.
 2. Urząd Miejski w Krzeszowicach zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie osób, które już zostały zakwaterowane w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy. Prosimy również o zgłaszanie chęci zakwaterowania takich osób w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy Krzeszowice. Powyższe informacje prosimy zgłaszać pod telefonem: 12 252 08 01 lub 12 252 08 45.