II Niedziela Wielkiego Postu – 13 III 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Właściwemu jego przeżyciu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

 1. Zachęcamy Was do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
 1. W związku z obecną sytuacją międzynarodową, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i o nawrócenie serc, każdego dnia (z wyjątkiem piątku i niedzieli) o godz. 17.30 – bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą.
 1. Prosimy Was także o przynoszenie żywności, środków czystości oraz wody dla naszych parafian z Berdyczowa, którzy już przyjechali do naszego klasztoru.
 1. Natomiast pieniądze, które ofiarujecie w kruchcie na ubogich przekazaliśmy w styczniu na pomoc ubogim w Syrii. Obecnie zebrane pieniądze będziemy przekazywać na wsparcie naszych parafii karmelitańskich na Ukrainie.
 1. Serdecznie zapraszamy naszych gości z Ukrainy na Mszę świętą w języku ukraińskim w najbliższą niedzielę 20 marca na godz. 14.15.
 1. Trwa wielka nowenna przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywać prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które w tym roku będą przeprowadzone w formie triduum przed uroczystością św. Józefa, podczas Mszy świętych o godz. 18, w dniach od 16 do 18 marca. Triduum to poprowadzi o. Melchior Wróbel.
 1. W najbliższą sobotę, 19 marca, będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 10 oraz 18.
 1. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
 1. W związku ze zniesieniem, od 1 marca, większości obostrzeń covidowych, nie odprawiamy już dodatkowej Mszy świętej o godz. 10 w niedziele.
 1. Urząd Miejski w Krzeszowicach zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie osób, które już zostały zakwaterowane w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy. Prosimy również o zgłaszanie chęci zakwaterowania takich osób w domach i lokalach prywatnych na terenie gminy Krzeszowice. Powyższe informacje prosimy zgłaszać pod telefonem: 12 252 08 01 lub 12 252 08 45.