II Niedziela Adwentu – 5 XII 2021

 1. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, szczególnie tam gdzie posługują nasi współbracia zakonni – czyli na Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie oraz Rosji.
 3. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, a szczególnie dzieci, na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18, a w soboty o godz. 6.30.
 4. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 5. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory na godz. 16.30.
 6. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy na Eucharystie, które będą sprawowane o godz. 6.30, 7.15, 11 i 18. Po Mszy św. o godz. 11, w czasie godziny łaski, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, do godz. 13. Natomiast na Mszy św. o godz. 18 zakończymy Rok św. Józefa w naszym sanktuarium.
 7. W najbliższą niedzielę o godz. 11 będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych pracowników kopalni Wapienia Czatkowice.
 8. W najbliższe dwie niedziele, tj. 12 i 19 grudnia, rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej będą prowadzić kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
 9. Na furcie, a także w księgarni są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne.
 10. Nasza restauracja przygotowała ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do 21 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 15. Można również zamawiać telefonicznie pod numer 505 898 580.
 11. Siostry Karmelitanki Bose z Krakowa-Łobzowa bardzo dziękują za złożoną ofiarę na remont kotłowni.
 12. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa. W związku ze zwiększeniem obostrzeń w dwie kolejne niedziele będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
 13. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja;

* we wtorek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego;

* w środę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;

* w piątek, 10 grudnia – wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej;

* w sobotę, 11 grudnia – wspomnienie św. Marii Maravillas OCD.