III Niedziela Adwentu – 12 XII 2021

  1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej.
  2. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, a szczególnie dzieci na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18, a w soboty o godz. 6.30.
  3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  4. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory na godz. 16.30, a za tydzień na godz. 16 na nabożeństwo szkaplerzne.
  5. Dzisiaj oraz za tydzień, tj. 12 i 19 grudnia, rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej będą prowadzić kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
  6. Serdecznie zapraszamy we wtorek, w uroczystość św. Jana od Krzyża, na Eucharystię z kazaniem na godz. 18.
  7. Na furcie, a także w księgarni są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne.
  8. Nasza restauracja przygotowała ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do 21 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 15. Można również zamawiać telefonicznie pod numer 505 898 580.
  9. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa. W związku ze zwiększeniem obostrzeń, od dzisiaj, w niedziele (aż do odwołania), będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
  10. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji;

* we wtorek, 14 grudnia – uroczystość św. Jana od Krzyża.