III Niedziela Adwentu – 13 XII 2020

1.Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które wyjątkowo w tym roku odprawiamy o godz. 6.30.

3. Jutro w naszym Zakonie obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża.

4. W najbliższą środę, 16 grudnia, rozpoczyna się w całym Kościele nowenna do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pobożności.

5. Zachęcamy przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W naszym sanktuarium spowiadamy: od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 do 12 oraz 15 do 18; w soboty – od 6.30 do 18; natomiast w niedziele – od 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.

6. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby. W związku z małą ilością osób, które mogą uczestniczyć w Eucharystii, jeśli będzie taka potrzeba duszpasterska, będziemy odprawiać dodatkowe Msze święte.

7. Na furcie, a także w księgarni są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne.

8. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele, obiady na wynos. Restauracja przygotowała również ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do 21 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 16. Można również zamawiać telefonicznie pod numer 505 898 580.

9. Listem apostolskim „Patris corde – z ojcowskim sercem” papież Franciszek ogłosił w całym Kościele rok św. Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021 r. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem tego wielkiego świętego, bardzo bliskiego nam karmelitom bosym.

10. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 14 grudnia – uroczystość św. Jana od Krzyża.