IV Niedziela Adwentu – 20 XII 2020

1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które wyjątkowo w tym roku odprawiamy o godz. 6.30.

3. Zachęcamy przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W najbliższym czasie spowiadamy: od dzisiaj do środy włącznie w godz. od 6.30 do 18; w Wigilię Bożego Narodzenia – od 6.30 do 14. Nie będziemy spowiadać w dzień Bożego Narodzenia; natomiast w drugi dzień świąt czyli w święto św. Szczepana – będziemy spowiadać tylko podczas Mszy świętych.

4. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy świętej o godzinie 17. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Niech wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd oraz pastorałek.

5. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby.

6. W związku z małą ilością osób, które mogą uczestniczyć w Eucharystii, w tym roku odprawimy 4 pasterki – o godz. 21, 22, 23 i 24. Prosimy o udział w Eucharystii nie tylko o godz. 24 oraz uczestniczenie we Mszy św. także na dziedzińcu przed kościołem. Msza św. o północy będzie odprawiona w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Ofiary na tace będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.

7. W piątek, w Uroczystość Bożego Narodzenia, będziemy odprawiać dodatkowe Msze święte o godzinach – 8, 10 i 16. W ten dzień, oczywiście nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, w święto św. Szczepana Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

8. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele, obiady na wynos. Restauracja przygotowała również ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do dzisiaj, czyli 20 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 16. Można również zamawiać telefonicznie pod numer 505 898.

9. Informujemy, że księgarnia oraz restauracja będą nieczynne w dniach od 24 do 27 grudnia oraz w Nowy Rok.

10. Listem apostolskim „Patris corde – z ojcowskim sercem” papież Franciszek ogłosił w całym Kościele rok św. Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021 r. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem tego wielkiego świętego, bardzo bliskiego nam karmelitom bosym.