III Niedziela Wielkiego Postu – 7 III 2021

1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby.

3. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, w najbliższe niedziele – do czasu zniesienia limitów w kościołach, będziemy odprawiać dodatkową Mszę świętą o godzinie 10.

4. Rozpoczęliśmy wielką nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

5. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;
  • Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 16.30 oraz w niedziele o godz. 15.30.

6. Zachęcamy Was także do praktykowania konkretnych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. W naszym sanktuarium spowiadamy: od poniedziałku do piątku – od 6.30 do 12 oraz od 15 do 18; w sobotę – od 6.30 do 18; natomiast w niedzielę – od 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.

7. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które w naszym sanktuarium będą miały miejsce w dniach od 14 do 16 marca. Głosił je będzie o. Sławomir Chudzik, magister nowicjatu.

8. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na  wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16.

9. Z radością informujemy, że 19 marca br. nasz karmelitański kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie przy ul. Rakowickiej zostanie ogłoszony sanktuarium św. Józefa.