IV Niedziela Adwentu – 18 XII 2022

 1. Dzisiejsza niedziela to czwarta już niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej. W najbliższym czasie spowiadamy: w dzisiejszą niedzielę od godz. 6 do 18; od poniedziałku do piątku włącznie w godz. od 6.30 do 18; w Wigilię Bożego Narodzenia – od 6.30 do 14. Nie będziemy spowiadać w dzień Bożego Narodzenia; natomiast w drugi dzień świąt czyli w święto św. Szczepana – będziemy spowiadać tylko podczas Mszy świętych.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na Roraty, które w tym roku od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.30. Prosimy aby dzieci na roraty przynosiły lampiony. Apel maryjny w związku z Roratami jest odprawiany w Adwencie po wieczornej Mszy świętej.
 4. W dzisiejszą niedzielę kiermasz świąteczny prowadzi Rada Rodziców przy naszej czerneńskiej szkole podstawowej. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
 5. Także dzisiaj zapraszamy na ostatnie w tym roku, nabożeństwo szkaplerzne, na godz. 16.
 6. W najbliższy wtorek – 20 grudnia pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych mieszkańców Czernej. Prosimy o zgłaszanie swoich najbliższych na furcie klasztornej.
 7. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy świętej o godzinie 18. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Niech wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd oraz pastorałek.
 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w Pasterkach, które w tym roku, po konsultacjach z powstałą przy naszym sanktuarium Radą Duszpasterską, będziemy odprawiać o godz. 21 oraz 24. Msza św. o północy będzie odprawiona w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Ofiary na tace będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.
 9. Dziękujemy za wsparcie przy remontach wszystkim naszym dobroczyńcom, za których od wielu lat odprawiamy comiesięczną Mszę świętą i pamiętamy o Was w naszej modlitwie chórowej. Szczególnie dziękujemy władzom samorządowym, a zwłaszcza p. Łukaszowi Smółce, wicemarszałkowi województwa małopolskiego, pochodzącemu z Czernej.
 10. W księgarni, a także przy naszej furcie zakonnej są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne.
 1. Nasza karmelitańska restauracja przygotowała ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do 20 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 15. Można również zamawiać telefonicznie pod numerem 505 898 580.
 1. Informujemy, że księgarnia oraz restauracja będą nieczynne w dniach od 24 do 26 grudnia oraz w Nowy Rok.