III Niedziela Adwentu – 11 XII 2022

 1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej. W naszym sanktuarium spowiadamy: od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 do 12 oraz 15 do 18; w soboty – od 6.30 do 18; natomiast w niedziele – od 6.30 do 14 oraz od 16 do 18.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci na Roraty, które w tym roku od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.30. Prosimy aby dzieci na roraty przynosiły lampiony. Apel maryjny w związku z Roratami będzie odprawiany w Adwencie po wieczornej Mszy świętej.
 4. W środę w naszym Zakonie obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą na godz. 18.
 5. W najbliższy piątek, 16 grudnia, rozpoczyna się w całym Kościele nowenna do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pobożności.
 6. W dzisiejszą niedzielę, 11 grudnia, Świecki Zakon Karmelitański z Oświęcimia wraz z siostrą zewnętrzną karmelitanką bosą – s. Martą – będą prowadzić kiermasz świąteczny złożony z rzeczy przygotowanych przez Siostry Karmelitanki z Oświęcimia. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie Sióstr. Ze względu na pogodę kiermasz będzie miał miejsce na furcie klasztornej.
 7. Natomiast za tydzień kiermasz przeprowadzi Rada Rodziców przy naszej czerneńskiej szkole podstawowej. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
 8. Także za tydzień, zapraszamy na ostatnie w tym roku, nabożeństwo szkaplerzne, na godz. 16.
 9. Natomiast 20 grudnia pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych mieszkańców Czernej. Prosimy o zgłaszanie swoich najbliższych ma furcie klasztornej.
 10. Dziękujemy za wsparcie przy remontach wszystkim naszym dobroczyńcom, za których od wielu lat odprawiamy comiesięczną Mszę świętą i pamiętamy o Was w naszej modlitwie chórowej. Szczególnie dziękujemy władzom samorządowym, a zwłaszcza p. Łukaszowi Smółce, wicemarszałkowi województwa małopolskiego, pochodzącemu z Czernej.
 11. W księgarni, a także przy naszej furcie zakonnej są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne. 
 1. Nasza karmelitańska restauracja przygotowała ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do 20 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 16. Można również zamawiać telefonicznie pod numerem 505 898 580.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji;

* w środę, 14 grudnia – uroczystość św. Jana od Krzyża.