IV Niedziela Adwentu – 24 XII 2023

  1. Dzisiejsza niedziela, to czwarta niedziela Adwentu, a zarazem wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnia Msza św. sprawowana będzie o godz. 13.00, po niej kościół zostanie zamknięty.  Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.  O tej porze spożywać będziemy w swoich domach, także w naszej wspólnocie zakonnej, wieczerzę wigilijną. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego: wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii  o Bożym Narodzeniu, łamania się opłatkiem, wzajemnym składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd. O godz. 24.00, zapraszamy do sanktuarium na uroczystą Pasterkę, którą sprawować będziemy w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru. Jak w poprzednich latach składka zebrana podczas tej Mszy Świętej będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  2. W dniu dzisiejszym w naszym sanktuarium spowiadać będziemy tylko do godz. 13.00.
  3. W uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz w święto św. Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będziemy spowiadać w dzień Narodzenia Pańskiego; natomiast w drugi dzień świąt czyli w święto św. Szczepana – będziemy spowiadać tylko podczas Mszy świętych.
  4. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. W tym dniu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w kończącym się roku.
  5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Pańskiego; we wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; w środę – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; a w czwartek – święto świętych Młodzianków Męczenników.
  6. Przy furcie klasztornej są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne.
  7. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, za wszelkie przejawy życzliwości i ofiarności na rzecz Czerneńskiego Klasztoru i Sanktuarium. Życzymy Wam, błogosławionej niedzieli i obfitości Bożych darów na czas przeżywania tajemnicy Bożego Wcielenia.