Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31 XII 2023

  1. Dzisiejsza niedziela, to święto Świętej Rodziny. To również ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O godz. 24.00, zapraszamy do sanktuarium na Mszę św. rozpoczynającą Nowy Rok.
  2. W poniedziałek, 1 stycznia, w pierwszy dzień Nowego Roku, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu,Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej, a w piątek na misje.
  4. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to dzień modlitw w intencji polskich misjonarzy. W  sobotę, po Mszy św. o godz. 11.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. Zapraszamy w sobotę, 6 stycznia, na kolejne czuwanie Maryjne. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 a zakończy apelem maryjnym o godz. 20.00.
  6. W niedzielę, 7 stycznia, po Mszy Św. o godz. 17.00., Diakonia muzyczna „Mariam”, zaprasza na charytatywny koncert kolęd na rzecz Oli Dzwonek.
  7. Sołtys i Rada Sołecka, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Czerna, OSP Czerna, Koło Gospodyń Wiejskich w Czernej, Szkoła Podstawowa w Czernej wraz z Radą Rodziców, zapraszają mieszkańców i przyjaciół wsi Czerna na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się dnia 7 stycznia, o godz. 15.00 w Remizie OSP Czerna.
  8. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 7 stycznia, po Mszy Św. o godz. 11.00, do sali św. Rodziny, na jasełka przygotowane przez Amatorską Grupę Teatralną z Czernej. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej.
  9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: – w poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; we wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu; w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus; w sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego.
  10. Życzymy Wam, błogosławionej niedzieli i obfitości Bożych darów na czas przeżywania tajemnicy Bożego Wcielenia oraz nieustannej opieki Matki Bożej Szkaplerznej.