IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Dzisiejszego dnia przypada 394-ta rocznica fundacji naszego czerneńskiego klasztoru. Prosimy Was o modlitwę w naszej intencji abyśmy żyli wiernie i potrafili każdego dnia szerzyć kult Matki Najświętszej.
 3. Zapraszamy jutro w uroczystość św. Józefa na Msze święte na godziny: 6.30, 7.15, 10 i 18. Podczas Mszy świętych o godzinach 10 i 18 o. Paweł Baraniecki będzie głosił nauki rekolekcyjne. Na godz. 10 zapraszamy szczególnie osoby chore i starsze. Podczas tej Eucharystii będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po uroczystej  Eucharystii o godz. 18 będzie miało miejsce zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej
 1. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30. W piątki zapraszamy szczególnie dzieci.

 1. Zachęcamy Was także do kontynuowania podjętych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
 1. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 18 podczas której będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.
 1. W najbliższą niedzielę, bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 13, odbędzie się koncert charytatywny oraz zbiórka pieniędzy dla 5-letniej Zosi Mędrala, która walczy z chorobą nowotworową. Pieśni pasyjne wykona diakonia muzyczna „Mariam” działająca przy naszym klasztorze.
 1. Także za tydzień podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Spółka wodociągowa południe informuje, że 25 marca o godz. 17 w remizie OSP Czerna odbędzie się zebranie. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy członków o liczne przybycie.
 1. Już teraz zapraszamy na Misterium Drogi Krzyżowej pt. „Stacja miłość”, które zostanie przedstawione w Niedzielę Palmową po Mszach Świętych o godzinie 11 i 13.
 2. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernej organizuje kiermasz wielkanocny w niedzielę palmową, 2 kwietnia. W sprzedaży palmy wielkanocne, ciasto i ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy.