V Niedziela Wielkiego Postu – 26 III 2023

  1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Według tradycji starożytnej zasłaniamy wizerunek Jezusa na krzyżu po to, by skupić się sercem na Jego obecności.
  2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  3. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16;

– Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.30. W piątki zapraszamy szczególnie dzieci.

  1. Zachęcamy Was także do kontynuowania podjętych postanowień wielkopostnych oraz do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.
  1. W dzisiejszą niedzielę, bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 13, odbędzie się koncert charytatywny oraz zbiórka pieniędzy dla 5-letniej Zosi Mędrala, która walczy z chorobą nowotworową. Pieśni pasyjne wykona diakonia muzyczna „Mariam” działająca przy naszym klasztorze.
  1. Także dzisiaj podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
  1. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy świętej poświęcimy palmy. Po Mszy świętej o godz. 9 zapraszamy dzieci do konkursu z nagrodami, na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.
  1. Zapraszamy także na Misterium Drogi Krzyżowej pt. „Stacja miłość”, które zostanie przedstawione za tydzień – w Niedzielę Palmową po Mszach Świętych o godzinie 11 i 13.
  1. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernej organizuje kiermasz wielkanocny w niedzielę palmową, 2 kwietnia. W sprzedaży palmy wielkanocne, ciasto i ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy.