IV Niedziela Zwykła – 28 I 2024

zalkonne
  1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.
  2. W najbliższą środę kolejny dzień nowenny do św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem  o godz. 18.00. Przed Mszą św. można składać prośby i podziękowania do św. Józefa, w których to intencjach będziemy się modlić w czasie nowenny.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy, a w piątek na misje karmelitańskie. W  sobotę, po Mszy św. o godz. 6.30, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 10.00. Na każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie gromnic. 
  5. Z inicjatywy św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji osób, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na utrzymanie zakonów klauzurowych. 
  6. W sobotę, 3 lutego, zapraszamy na kolejne czuwanie Maryjne w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 a zakończy apelem maryjnym o godz. 21.00.
  7. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera a w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego.
  8. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…