IV Niedziela Zwykła – 29 I 2023

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Rozpoczęliśmy wielką nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
  1. W najbliższy czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym sanktuarium porządek Mszy świętych jak w każdą sobotę, czyli z dodatkową Mszą świętą o godz. 10. Przyniesione przez nas świece, które będą poświęcone podczas Mszy św. mają przypominać, że Chrystus – Światłość świata nieustannie oświeca drogi naszego życia. Gromnice można nabyć w księgarni. Święto to w naszej polskiej tradycji kończy okres Bożego Narodzenia.
  1. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, instytutach świeckich oraz innych formach życia konsekrowanego. Prośmy o liczne i święte powołania.
  1. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 4 lutego, na czuwanie maryjne, poświęcone osobie Maryi w duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus (w związku z jubileuszem 150-lecia jej urodzin). W programie Msza św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz apel maryjny o godz. 21.
  2. Serdecznie zapraszamy wraz z Fundacją Artystyczną „Pro Artem” do naszego klasztoru na patriotyczne widowisko plenerowe z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego. W programie rekonstrukcja kuźni z okresu powstania, którą zrealizuje mistrz kowalstwa artystycznego Jacek Włodarczyk wraz z przyjaciółmi. Inscenizacja będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę, 5 lutego po Mszy św. o godz. 11.00. Całość objął patronatem honorowym wicemarszałek województwa małopolskiego p. Łukasza Smółka oraz członek zarządu województwa p. Iwona Gibas, a także burmistrz gminy Krzeszowice p. Wacław Gregorczyk.
  1. Także za tydzień w niedziele, przy naszym klasztorze będzie organizowany kiermasz i kwesta na rzecz chorej Zosi Pająk.
  2. Informujemy, że apel maryjny jest odprawiany tylko przez wspólnotę zakonną do uroczystości Wielkanocnych.
  3. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko;

* w czwartek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego;

* w sobotę, 4 lutego – wspomnienie bł. Marii Eugeniusza od Dzieciątka Jezus OCD.