V Niedziela Zwykła – 5 II 2023

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Rozpoczęliśmy wielką nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. Serdecznie zapraszamy wraz z Fundacją Artystyczną „Pro Artem” do naszego klasztoru na patriotyczne widowisko plenerowe z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego. W programie rekonstrukcja kuźni z okresu powstania, którą zrealizuje mistrz kowalstwa artystycznego Jacek Włodarczyk wraz z przyjaciółmi. Inscenizacja będzie miała miejsce w dzisiejszą niedzielę, 5 lutego po Mszy św. o godz. 11.00. Całość objął patronatem honorowym wicemarszałek województwa małopolskiego p. Łukasza Smółka oraz członek zarządu województwa p. Iwona Gibas, a także burmistrz gminy Krzeszowice p. Wacław Gregorczyk.
  1. Także w dzisiejszą niedzielę, przy naszym klasztorze jest organizowany kiermasz i kwesta na rzecz chorej Zosi Pająk.
  2. W najbliższą sobotę, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych oraz osoby starsze do udziału w Eucharystii. Podczas Mszy świętych o godzinach 10 i 18 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
  1. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach informuje i zachęca do akcji poboru krwi, która odbędzie się 9 lutego, tj. w czwartek, w szkole podstawowej nr 1 w Krzeszowicach przy ul. Długiej 22 w godz. od 9 do 11. Osoby zainteresowane prosimy o zabranie dowodu osobistego.
  2. Informujemy, że apel maryjny jest odprawiany tylko przez wspólnotę zakonną do uroczystości Wielkanocnych.
  3. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

* w piątek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki;

* w sobotę, 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.