Msze święte za uchodźców i wygnańców

 

W najbliższą niedzielę 14 stycznia odprawiane będą Eucharystie według specjalnego mszalnego formularza za uchodźców i wygnańców. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego.

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krzeszowic (archidiecezja krakowska) modlitwa w intencji uchodźców i migrantów odbywać się będzie podczas wszystkich Mszy świętych. Msze są celebrowane o 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 17.00.

„Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki” – napisał papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec Święty zachęca w nim, by nasza odpowiedź na sytuację migracji i uchodźstwa była „osnuta na czterech czasownikach: przyjmować, chronić, promować i integrować”.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest już po raz 104. Eucharystie według specjalnego formularza celebrowane będą w całej Polsce. Lista takich Mszy Świętych dostępna jest na stronie pomysłodawców wydarzenia: www.mszazauchodzcow.pl.