Nowenna ku czci św. Józefa

Przed uroczystością św. Józefa 19 marca zapraszamy na wcześniejszą trwającą 9 tygodni nowennę ku czci tego wielkiego świętego. Poczynając od 17 stycznia, w środy, przed każdą Mszą św. o godzinie 17:00 będzie można składać kartki z intencjami i prośbami, które zostaną odczytane podczas nabożeństwa do św. Józefa po Mszy świętej. Podobnie będzie we wszystkich klasztorach i kościołach Karmelu.

Święty Józef jest potężnym orędownikiem. Zaświadcza o tym doktor Kościoła św. Teresa od Jezusa, która w “Księdze Życia” pisała o nim:

“Pragnęłabym wszystkich pociągnąć do pobożnej czci tego chwalebnego Świętego, wiedząc z długoletniego doświadczenia, jak wielkie dobra on może wyjednać nam u Boga. Nigdy jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by prawdziwe miał do niego nabożeństwo i szczególną mu cześć oddawał, a nie osiągnął coraz większych korzyści w cnocie. On bowiem w sposób dziwnie skuteczny wspomaga każdą duszę, która się mu poleca. Od wielu już lat, o ile pamiętam, co roku w dzień jego święta proszę go, o jakąś łaskę i zawsze ją otrzymuję. A jeśli prośba moja jest w czymś niewłaściwa, on ją zawsze sprostuje dla większego mego dobra”. (Ż 6,7)
Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa.