Niedziela Chrystusa Króla – 26 XI 2017

1. Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa – Król Wszechświata. Po głównej Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.20 na nabożeństwo różańcowe za zmarłych.

3. We czwartek, 30 listopada obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, męczennika, brata św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

4. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róży Różańcowej odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godz. 6.30, w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.

5. W sobotę, 2 grudnia, (pierwsza sobota miesiąca) w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 17.00. Zakończy się apelem maryjnym o godz. 21.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

6. Przyszła niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu, okresu radosnego i pobożnego oczekiwania oraz przygotowania na przyjście Pana Jezusa.

7. W przyszłym roku przypada 30 lecie koronacji obrazu MB Szkaplerznej w Czernej. W związku z jubileuszem, po ustaleniach z księdzem proboszczem w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja kopii cudownego obrazu MB Szkaplerznej po rodzinach. Peregrynacja rozpocznie się 3 grudnia w I Niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 11.00. Równolegle 3 kopie obrazu będą peregrynować po miejscowościach naszej parafii. W Czernej peregrynację rozpoczniemy od Wzgórza od państwa Ciombor. Obraz po przejściu przez Wzgórze będzie peregrynował dalej po lewej stronie, tzn po stronie remizy, aż do państwa Łabuzek, potem dalej, aż do państwa Urbańczyk, po czym obraz przejdzie na druga stronę ulicy i pójdzie dalej. Zakończymy peregrynację na posesji państwa Kłeczek w Nowej Górze. Zachęcamy każdą rodzinę do przyjęcia obrazu na jeden dzień i modlitwy o Boże błogosławieństwo i opiekę Naszej Pani Czerneńskiej nad rodziną. W feretronie z obrazem będzie znajdowała się instrukcja jak przeprowadzić peregrynację w domu, będzie też księga pamiątkowa do której zachęcamy by wpisała się każda rodzina u której zawita obraz. Przeniesienie z domu do domu proponujemy o godz. 18.00. Ale niech każda rodzina ustali z sąsiadem czy nie lepiej będzie zmienić godzinę.

8. 2 XII w sobotę przy naszym klasztorze będą organizowane zawody CZERNIEŃSKIM SZLAKIEM KARMELITAŃSKIM – impreza plenerowa o charakterze rywalizacji z nagrodami, na trasie ok. 12 km. po miejscach związanych z klasztorem w Czernej. Zapraszamy rodziny, młodzież i dorosłych. W zawodach będą mogły wziąć udział zespoły od 3-5 osobowe. Zapisy w sobotę 2 XII od godz. 7. 30. Msza św. dla uczestników o godz. 8.00 w kaplicy św. Rafała. Regulamin na naszej stronie internetowej i w gablocie.

9. W niedzielę 3 XII w naszym sanktuarium, w sali konferencyjnej, nad restauracją w godzinach 10.00 – 14.30 będzie dyżurował św. Mikołaj. Rodzice, którzy chcą, aby św. Mikołaj wręczył prezent ich dzieciom proszeni są, w celu uzgodnienia szczegółów, o zgłoszenie się wcześniej do restauracji, lub w niedzielę do Śnieżynek – pomocnic św. Mikołaja przy restauracji. Dzieciom proponujemy również w udział w mini-zabawach mikołajkowych. Więcej informacji można  uzyskać pod nr 505 898 629 lub na plakatach.