1 Niedziela Adwentu – 3 XII 2017

1. Adwentem rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Jest to czas, w którym człowiek wierzący przygotowuje się do obchodów świąt Bożego Narodzenia, ale także na przyjście Chrystusa przy końcu czasów (tzw. paruzja). Niech ten czas będzie dla nas czasem duchowego odrodzenia. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do licznego udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę rano o godz. 6.30. Pierwszego dnia rorat dzieci dostaną planszę, na której będą przyklejać obrazki. Prosimy, aby dzieci na roraty przynosiły lampiony. W czasie rorat będziemy zapoznawać się życiem św. Józefa.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się w intencji powołań. W czasie Mszy św. składka na akcję powołaniową.

3. W piątek 8 XII obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ta tajemnica wiary mówi nam, iż Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

4. W poniedziałek o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji pracowników i emerytów Kopalni Wapienia „Czatkowice”.

5. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas oraz opłatki wigilijne. Kartki świąteczne i szopki są do kupienia w księgarni „Karmelitana”.

6. W najbliższe dwie niedziele tj. 10 i 17 grudnia rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej będą prowadzić kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

7. Dzisiaj w godzinach 10.00 – 14.30 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma będzie dyżurował św. Mikołaj. Rodzice, którzy chcą, aby św. Mikołaj wręczył prezenty ich dzieciom proszeni są, o zgłoszenie się do Aniołów – pomocników św. Mikołaja. Dzieciom proponujemy również w udział w mini-zabawach mikołajkowych.

8. Dzisiaj rozpoczynamy peregrynacje kopii obrazu MB Szaplerznej w naszej parafii. W Czernej peregrynację rozpoczynamy od Wzgórza od państwa Ciombor. Obraz po przejściu przez Wzgórze będzie peregrynował dalej po lewej stronie, tzn po stronie remizy, aż do państwa Łabuzek, potem dalej, aż do państwa Urbańczyk, po czym obraz przejdzie na druga stronę ulicy i pójdzie dalej. Zakończymy peregrynację na posesji państwa Kłeczek w Nowej Górze. Zachęcamy każdą rodzinę do przyjęcia obrazu na jeden dzień i modlitwy o Boże błogosławieństwo i opiekę Naszej Pani Czernieńskiej nad rodziną. W feretronie z obrazem znajduje się instrukcja jak przeprowadzić peregrynację w domu, jest też księga pamiątkowa do której zachęcamy by wpisała się każda rodzina u której zawita obraz. Przeniesienie z domu do domu proponujemy o godz. 18.00. Instrukcja jak przyjąć Matkę Boża w naszych domach i jak przygotować się do peregrynacji znajduje się również na naszej stronie internetowej. W każdą sobotę o godz. 17.00 (w okresie letnim o godz. 18.00) będziemy sprawować Mszę św. w intencji rodzin, które w ostatnim tygodniu przyjęły obraz.

9. W najbliższa sobotę 9 XII zapraszamy na spotkanie młodzież, która pragnie pogłębiać swoje życie duchowe, relacje z Bogiem i bliźnimi. W programie modlitwa, adoracja, dzielenie się słowem Bożym. Rozpoczniemy w sobotę o godz. 18.00 w sali św. Rodziny. Spotkanie chętnych przy furcie.

10. W tym tygodniu wspominamy:

    • w poniedziałek 4 grudnia św. Barbarę, męczennicę.
    • we środę, 6 grudnia św. Mikołaja, biskupa,
    • we czwartek, 7 grudnia św. Ambrożego.