Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 I 2024

  1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Jednak w Polsce tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 do sali św. Rodziny na Jasełka przygotowane przez Amatorską Grupę Teatralną z Czernej. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej.
  3. Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców i przyjaciół wsi Czerna na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Remizie OSP Czerna.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 Diakonia muzyczna „Mariam” zaprasza na charytatywny koncert kolęd na rzecz Oli Dzwonek.
  5. Informacja ks. Proboszcza  parafii  w Nowej Górze.  Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą (ze względów zdrowotnych) odbywać się będzie na zasadzie Mszy św. kolędowych w kościele parafialnym o godz. 18.00. Program kolędy jest wywieszony w gablocie: 08.01. Czerna – Wzgórze i domy pod Nową Górą; 09.01. Czerna – Skała, Zakopane do młyna, Buczyna, domy pod Klasztorem; 10.01. Czerna – od Czatkowic, DPS do p. Cupiał i p. Kozera; 12.01. Czerna – od p. Godyń do p. Ostachowskich; 30.01. dla mających przeszkodę w wyznaczonym dla siebie terminie i 31.01. na zaproszenie – poświęcenie nowych domów i nowych mieszkań.
  6. Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim, Pielgrzymom i Gościom, a Maryja – Pani Szkaplerzna, otacza swoją matczyną opieką.