Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 IV 2019

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kościele, a codziennie o godz. 20.00 na apel maryjny i zasłonięcie obrazu MB Szkaplerznej.

3. Przypominamy, że od Niedzieli Wielkanocnej wprowadzony został letni porządek nabożeństw. Msza święta wieczorna w dni powszednie jest sprawowana o godz. 18.00, a w niedziele bez zmian.

4. Jutro, w poniedziałek, 29 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. Przyszła niedziela – trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

6. We wtorek 30 IV rozpoczęcie nabożeństw majowych procesją eucharystyczną po Mszy św. o godz. 18.00. prosimy panie do feretronów, panów do baldachimu, dzieci i wszystkich wiernych do udziału w procesji.

7. Od dzisiaj rozpoczyna działalność punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt będzie czynny w każdą niedzielę, w godzinach od 10.00 do 13.00. Dyżury będą pełnić animatorzy trzeźwości – absolwenci Studium Duszpasterstwa Trzeźwości.

8. We środę rozpoczyna się miesiąc maj – miesiąc poświęcony Maryi. Przez cały miesiąc zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci. 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika – patrona tego dnia obejmijmy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia.

9. We czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.

10 W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie niedzielny. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

11. W sobotę 4 maja wspominamy św. Floriana – patrona strażaków.

12. Organizujemy dwudniowa pielgrzymkę w dniach 15/16 czerwca do sanktuarium w Gietrzwałdzie. W programie Świątynia Opatrzności Bożej i Muzeum bł. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Gietrzwałd, św. Lipka, Wilczy Szaniec w Gierłoży, zamek w Szczytnie. Nocleg w ośrodku nad jeziorem Dadaj. Koszt pielgrzymki: nocleg i przejazd – 220 zł. Zapisy na furcie klasztornej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

13. Wszystkich, którzy chcą umacniać swoja wiarę i dzielić się Słowem bożym zapraszamy do uczestniczenia w modlitewnych spotkaniach wokół Słowa Bożego w każdą środę po Mszy św wieczornej. W programie: wprowadzenie do medytacji, modlitwa przed Najśw. Sakr. Dzielenie słowem Bożym.