3 Niedziela Wielkanocna – 5 V 2019

Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

Rozpoczęliśmy miesiąc maj – miesiąc poświęcony Maryi. Zatroszczmy się o udekorowanie maryjnych wizerunków w domach oraz przydrożnych krzyży i kapliczek. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

Za tydzień IV Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. W niedzielę tę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby Bogu w Kościele.

Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

W poniedziałek 6 V obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. A we środę 8 V uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

W najbliższą sobotę 11 maja członek naszej wspólnoty diakon Marcin Fizia przyjmie w Krakowie święcenia kapłańskie. Jego Msza św. prymicyjna w naszym kościele odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 9.00. Po Mszy św. ojciec neoprezbiter udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

W niedzielę 12 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy III z Czernej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o takie zaplanowanie sobie uczestnictwa we Mszy świętej, aby w Eucharystii o godz. 11.00 mogły wziąć udział rodziny dzieci i zaproszeni goście. Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę 11 maja o godz. 16.00.

Wszystkich, którzy chcą umacniać swoja wiarę i dzielić się Słowem bożym zapraszamy do uczestniczenia w modlitewnych spotkaniach wokół Słowa Bożego w każdą środę po Mszy św wieczornej. W programie: wprowadzenie do medytacji, modlitwa przed Najśw. Sakr. Dzielenie słowem Bożym. Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę 8 maja po Mszy św. wieczornej.

Za tydzień w niedziele 12 V druhowie z OSP Czerna będą kwestować przed kościołem na doposażenie jednostki w sprzęt ratowniczo-gasniczy.