Niedziela Świętej Rodziny – 31 XII 2017

1. Dzisiejsza uroczystość Świętej Rodziny jest szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Wpatrując się w Ikonę Świętej Rodziny uczmy się od Jezusa, Maryi i Józefa sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość. Dzisiejsza niedziela to także ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta z nabożeństwem dziękczynno–przebłagalnym. Podziękujemy Dobremu Bogu za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. O godzinie 23:00 rozpoczniemy adorację Jezusa Eucharystycznego, a o północy będzie uroczysta Msza święta na powitanie roku 2018-go.

2. Jutro w pierwszy dzień nowego roku 2018, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakaza­nych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii.

3. W Nowy Rok Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej z nich będzie błogosławieństwo dzieci. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. We czwartek na wieczornej Mszy św. składka na promocje powołań. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 składka na misje.

5. 6 stycznia w sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (zwana świętem Trzech Króli). Msze święte będą sprawowane jak w każda niedzielę. Podczas każdej z nich pobłogosławimy kadzidło oraz kredę do naznaczania drzwi naszych mieszkań znakami wiary. Jest to dzień modlitw w intencji misji.

6. Także w  sobotę, 6 stycznia w naszym sanktuarium odbędzie się kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy się apelem maryjnym około godziny 21.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

7. W sobotę 6 I 2018 r. wszyscy mieszkańcy Czernej są zaproszeni na opłatek wiejski do remizy OSP na godz. 15.00. Osoby mające problem z poruszaniem i mieszkające daleko, a chciałby wziąć udział w spotkaniu prosimy, aby podały adres na furcie klasztoru. Dla nich zostanie zorganizowany dowóz.

8. W przyszła niedzielę, 7-go stycznia, obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia. Po nim rozpoczyna się Okres Zwykły.

9. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika „Głos Karmelu”.