4 Niedziela Adwentu – 24 XII 2017

1. Dzisiejsza Niedziela to Wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:00, a także Nieszporów. Spowiedź będzie do godziny 15:00. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bli­skich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zba­wiciela świata łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

2. O północy zostanie odprawiona uroczysta Msza święta – Pasterka w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Wierni, którzy podczas niej przyjmą Komunię świętą, mogą w dzień Bożego Narodzenia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.

3. Uroczyste obchody tego tygodnia:

° 25-go grudnia, jutro w poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego; nieczynna będzie furta klasztorna; w tym dniu nie będzie spowiedzi św. 

° 26-go grudnia, wtorek – święto św. Szczepana – Msze – jak w niedziele. Tego dnia ofiary składamy na Papieską Akademię Teologiczną;

° 27-go grudnia, środa – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

° 28-go grudnia, czwartek – święto śś. Młodzianków – to dzień szczególnej modlitwy za dzieci nienarodzone;

° 31-go grudnia, niedziela – Święto św. Rodziny i zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 17:00 będzie sprawowana Msza święta z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie roku; o godzinie 23:00 rozpoczniemy adorację Jezusa Eucharystycznego, a o północy będzie uroczysta Msza święta na powitanie roku 2018-go.

4. Na furcie klasztornej można nabyć opłatki wigilijne.

5. W sobotę 6 I 2018 r. organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Czernej na opłatek wiejski do remizy OSP na godz. 15.00. Jeśli ktoś ma problemy z poruszaniem i mieszka daleko, a chciałby wziąć udział w spotkaniu proszę, aby podał adres na furcie klasztoru. Dla tych osób zostanie zorganizowany dowóz.

6. Po świętach rozpocznie się w Czernej wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Porządek wizyty duszpasterskiej podany przez ks. proboszcza jest następujący:

* 27 grudnia – Wzgórze od Państwa Ciombor do Państwa Mosurek

* 28 grudnia – Wzgórze od Państwa Smółka, domy pod N. Górą

* 29 grudnia – Skała, od Państwa Gleń, Zakopane, do młyna

* 30 grudnia – Buczyna, domy pod klasztorem

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się od godz. 9.00. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z lekcji religii.

7. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Głosu Karmelu” jak i prasy katolickiej. Dostępne przez najbliższe dni na furcie. Dobra lektura niesie pomoc ku głębszemu przeżywaniu nadchodzących świąt.

8. Dziś, jutro i pojutrze restauracja i księgarnia będą nieczynne.