Niedziela Świętej Rodziny – 26 XII 2021

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Podziękujmy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy świętej o godz. 18. Na powitanie Nowego Roku 2022, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 24. Poprzedzi ją adoracja, która rozpocznie się o godz. 23.
  3. W sobotę, w pierwszy dzień nowego roku, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, z dodatkową Mszą świętą o godz. 10. W związku z pierwszą sobotą miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca, będzie miała miejsce po Mszy św. o godz. 7, w kaplicy św. Rafała.
  4. Także w sobotę, 1 stycznia, serdecznie zapraszamy na trzecie (z planowanych pięciu), czuwanie modlitewne, poświęcone osobie Maryi w duchowości św. s. Faustyny. Temat naszych czuwań to: „Maryjne ścieżki Świętych naszej Ojczyzny”. Z racji uroczystości w programie Msza św. o godz. 17 z okolicznościowym kazaniem, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz apel maryjny na zakończenie – około godz. 19.
  1. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa. W związku ze zwiększeniem obostrzeń, w niedziele (aż do odwołania), będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
  2. 6. Informujemy, że księgarnia oraz restauracja będą nieczynne w Nowy Rok, 1 stycznia.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 27 grudnia – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;

* we wtorek, 28 grudnia – święto św. Młodzianków;

* w sobotę, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.