IV Niedziela Adwentu – 19 XII 2021

 1. Dzisiejsza niedziela to już czwarta niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej.
 2. W najbliższym czasie spowiadamy: od poniedziałku do czwartku włącznie w godz. od 6.30 do 18; natomiast w piątek, w Wigilię Bożego Narodzenia – od 6.30 do 14. Nie będziemy spowiadać w dzień Bożego Narodzenia; natomiast w drugi dzień świąt – będziemy spowiadać tylko podczas Mszy świętych.
 3. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, a szczególnie dzieci na Roraty, które w tym tygodniu będziemy odprawiać od poniedziałku do czwartku o godz. 18. Prosimy by dzieci w środę przyniosły plansze z wklejonymi obrazkami.
 4. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 5. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16 na nabożeństwo szkaplerzne.
 6. W dzisiejszą niedzielę rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej prowadzą kiermasz świąteczny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.
 1. W najbliższą środę, od godz. 9, będziemy odwiedzać chorych mieszkańców Czernej z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie ich na furcie klasztornej.
 2. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy świętej o godzinie 18. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Niech wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd oraz pastorałek.
 3. W związku z wprowadzeniem limitów osób, które mogą uczestniczyć w Eucharystii, w tym roku odprawimy 3 pasterki – o godz. 21, 22.30 i 24. Msza św. o północy będzie odprawiona w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Ofiary na tace będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.
 4. W sobotę, w Uroczystość Bożego Narodzenia, będziemy odprawiać Msze święte jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą świętą o godz. 10.
 1. Na furcie, a także w księgarni są do nabycia świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki wigilijne.
 2. Nasza restauracja przygotowała ofertę świąteczno-wigilijną z którą można zapoznać się w restauracji lub na stronie internetowej Domu Pielgrzyma albo na Facebooku. Zamówienia przyjmujemy do 21 grudnia, a odbiór 23 grudnia do godz. 15. Można również zamawiać telefonicznie pod numer 505 898 580.
 3. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa. W związku ze zwiększeniem obostrzeń, w niedziele (aż do odwołania), będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
 1. Informujemy, że księgarnia oraz restauracja będą nieczynne w dniach od 24 do 26 grudnia.
 1. Zachęcamy do nabycia dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego z płytą świąteczną naszych polskich Sióstr Karmelitanek Bosych z klasztoru na Islandii.