Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20 V 2018

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożnie odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane w naszym sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Jutro, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele.

5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Także w przyszłą niedzielę 27 V r. odbędzie się w naszym sanktuarium koncert maryjny chórów z powiatu chrzanowskiego, olkuskiego i krakowskiego. W uroczystości weźmie udział 10 chórów i orkiestra dęta. Początek Mszą św. o godz. 13.10. Szczegóły na plakacie.

8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

10. W sobotę obchodzimy Dzień Matki. Żyjącym mamom wypraszajmy obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

11. W niedzielę 27 V 2018 r. odbędzie się w naszym sanktuarium koncert pieśni maryjnych i patriotycznych chórów z powiatu chrzanowskiego, olkuskiego i krakowskiego. W uroczystości weźmie udział 10 chórów i orkiestra dęta. Początek Mszą św. polową o godz. 13.10. Serdecznie zapraszamy.

12. Róże Różańcowe zapraszają na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 2 VI. Zgłoszenia u p. Józefa Godynia.

13. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla rodzin z problem uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

14. Organizujemy 2 dniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Wambierzycach. W programie – Góra św. Anny, kaplica Czaszek w Czermnej, Wambierzyce, Skalne Miasto w Czechach, sanktuarium w Bardzie Śląskim. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 23/24 czerwiec (sobota, niedziela). Koszt pielgrzymki z przejazdem, noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem – 200 zł. Zgłoszenia na furcie. Serdecznie zapraszamy.

15. W tym roku przypada jubileusz 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, modlimy się 9 miesięczną nowenną dziękczynną za odzyskaną wolność. W każdą 4-tą sobotę miesiąca czyli za tydzień, zapraszamy na Eucharystię za Ojczyznę.