NMP z Góry Karmel – XV Niedziela Zwykła – 16 VII 2023

m,b.
 1. Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, głównej patronki Zakonu karmelitańskiego. Uroczysta Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.00, będzie sprawowana  w intencji mieszkańców Czernej.
 2. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 3. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek – uroczystość liturgiczna św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła; w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.
 4. W sobotę, 22 lipca, odbędzie się XXV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył przełożony generalny Zakonu Karmelitów Bosych o. Miguel Marquez Calle OCD. Serdecznie zapraszamy.
 5. W niedzielę, 23 lipca, będziemy obchodzić uroczystość odpustową św. proroka Eliasza, patrona naszego kościoła. Uroczysta Msza święta z procesją o godz. 11, będzie sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej.
 6. Także za tydzień, w niedzielę 23 lipca przed wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów.
 7. „Żyj naPrawdę!” – to hasło tegorocznych Karmelitańskich Dni Młodych które odbędą się w dniach od 27 do 30 lipca w Czernej. Zapraszamy młodych (do 35 roku życia). Szczegółowe informacje spotkania umieszczone są na stronie kdmczerna.pl.
 8. Dzisiaj po Mszach Św. rodzice i wolontariusze będą kwestować na rzecz chorej ośmiomiesięcznej Oli Dzwonek. Zachęcamy do wsparcia  kosztownej  operacji.
 9. W dniach od 7 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Po raz drugi wyruszy nasza dekanalna grupa z Krzeszowic. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy już trwają i można ich dokonać w parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach przy okazji każdej Mszy Św. Więcej informacji na plakacie.
 10. W najbliższy czwartek, 20 lipca, na godzinę 19.00 zapraszamy na koncert „Śpiewanie bez granic”. W programie najpiękniejsze dzieła muzyki sakralnej.
 11. W gorące dni lata zadbajmy o godny strój uczestnicząc we Mszy św. lub zwiedzając kościoły.
 12. Życzymy Wam, Siostry i Bracia błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia. Wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku.