XIV Niedziela Zwykła – 09 VII 2023

MB
 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.
 2. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy: – we wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; a w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
 3. Zapraszamy na nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, którą celebrujemy w dni powszednie o godz. 18.00. Podczas nowenny Apel Maryjny odbywa się po Mszy świętej wieczornej.
 4. W sobotę, 15 lipca, zapraszamy na wigilijne czuwanie modlitewne przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel, które rozpocznie się o godz. 20.00 a zakończy Eucharystią o północy. W programie: procesja różańcowa (prosimy  o zabranie ze sobą świec z okapnikami), konferencja, akatyst oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W najbliższą niedzielę, 16 lipca, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza święta z godz. 13.00 będzie sprawowana pół godziny później – z racji procesji eucharystycznej. Uroczysta Msza św. odpustowa z procesją będzie sprawowana o godz. 11.00 w intencji mieszkańców Czernej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę, osoby noszące feretrony i baldachim oraz dzieci do sypania kwiatów.
 6. W sobotę, 22 lipca, odbędzie się XXV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, w niedzielę 23 lipca, uroczystość odpustowa św. Eliasza, patrona naszego kościoła. Więcej informacji na plakacie. Bardziej szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień w ogłoszeniach duszpasterskich.
 7. Do naszego Zakonu Karmelitańskiego przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia zakonnego, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 8. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem odbywa się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na przygotowanie i przeprowadzenie Karmelitańskich Dni Młodych w Czernej. Spotkanie dla młodych będzie miało miejsce w dniach od 27 do 30 lipca tego roku. Więcej szczegółów na plakatach oraz na stoisku.
 9. Także za tydzień w niedzielę, 16 lipca, po Mszy Św. rodzice i wolontariusze będą kwestować na rzecz chorej ośmiomiesięcznej Oli Dzwonek. Zapraszamy do wsparcia  kosztownej  operacji.
 10. W dniach od 7 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Po raz drugi wyruszy nasza dekanalna grupa z Krzeszowic. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy już trwają i można ich dokonać w parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach przy okazji każdej Mszy Św. Więcej informacji na plakacie.
 11. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Kopalni Wapienia „Czatkowice” zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w piątek, 14 lipca 2023 r. w godz. 9:00-12:00 na sali widowiskowej na terenie kopalni.
 12. W gorące dni lata zadbajmy o godny strój, uczestnicząc we Mszy św. lub zwiedzając kościoły.
 13. Rozpoczęły się wakacje, czas radosnego odpoczynku – pamiętajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy Świętej. Wykorzystajmy ten czas też dla umacniania naszej żywej relacji z Bogiem.
 14. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia. Wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku.