Prymicje o. Marcina Fizi w Czernej

Neoprezbiter, Ojciec Marcin Maria od Serca Jezusa jest teraz najmłodszym kapłanem naszej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. W niedzielę, dnia 12 maja 2019 roku sprawował swoją Prymicję, czyli pierwszą Eucharystię, która miała miejsce w czerneńskim sanktuarium MB. Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego.

Konwent czerneński jest obecnym domem o. Marcina, stąd naturalnie pierwszą Mszę św. sprawował w tym miejscu. Z oczywistych względów była to radość dla naszej wspólnoty, wszyscy bowiem mogli uczestniczyć w tej uroczystości i otrzymać błogosławieństwo. Byli na niej obecni również najbliżsi z rodziny prymicjanta i liczni wierni. Gościliśmy także wielu współbraci z innych klasztorów prowincji.

Kaznodzieją był o. Andrzej Cekiera, który połączył obraz Dobrego Pasterza z misją kapłańską, stojącą przed nowym kapłanem. O. Marcin przed wstąpieniem w szeregi zakonu karmelitańskiego był członkiem chóru „Animato” działającego przy Domu Kultury w Pawłowicach. Wyraźnie dało się dostrzec to doświadczenie w pięknie odśpiewanych przez niego tekstach liturgii Mszy świętej.

Dziękujemy Bogu za dar kapłana w osobie o. Marcina, za dar dla świętego Kościoła i naszego Zakonu Karmelitów Bosych. Życzymy, aby Maryja, Matka Kapłanów strzegła serca o. Marcina i otoczyła czułą opieką, a niezatarta pieczęć Chrystusowego Kapłaństwa pozostała w jego pamięci.