Wizytacja generalska w Czernej

W dniach od 11 do 14 maja 2019 roku w naszej wspólnocie zakonnej w Czernej miała miejsce pasterska wizytacja generalska, którą przeprowadził w imieniu o. Generała, o. Łukasz Kansy OCD, Definitor Generalny. O. Wizytator na spotkaniu inaugurującym wizytację nakreślił, w oparciu o przepisy zakonne, główny cel swojego przybycia, jakim jest pomoc w rozbudzaniu żywotności charyzmatu zakonnego oraz podtrzymywanie współpracy między prowincjami zakonnymi a Zarządem Generalnym.

W czasie swojego pobytu w Czernej o. Łukasz uczestniczył we wspólnotowych spotkaniach zakonników takich jak: modlitwa brewiarzowa, Msze św., posiłki i rekreacje. Uczestniczył także we Mszy św. prymicyjnej o. Marcina Fizi, który dzień wcześniej przyjął święcenia kapłańskie. Spotkał się także osobiście z każdym ze współbraci wspólnoty stałej, a także ze wspólnotą nowicjatu.

Na zakończenie wizytacji spotkała się ponownie z nami przedstawiając swoje spostrzeżenia i uwagi, zwracając uwagę na wcielanie w życie charyzmatu karmelitańskiego. W sposób szczególny zwrócił uwagę na ważność modlitwy osobistej w tym miejscu, który przez wieki był eremem, miejscem wyłączonym z działalności duszpasterskiej, poświęconym modlitwie.

Wyraził wdzięczność za ciepłe przyjęcie i braterską atmosferę, a także, zgodnie ze zwyczajem, udzielił błogosławieństwa wieńczącego odbytą wizytację.